hotel restaurace chodba restaurace kupe


Zámek Slatiňany
Zámek Slatiňany s jedinečným Muzeem koní ( Hipologické muzeum) První zmínky sahají do roku 1294. V roce 2001 byl vyhlášen státní památkou.
Zámek Slatiňany
Kočičí hrádek
Projdete-li zámeckým parkem kolem rozsáhlých pastvin, nejenže můžete spatřit chov starokladrubských koní, ale dojdete k místní kuriozitě „ Kočičímu hrádku „. Hrádek byl postaven pro hru dětí, jedním z bývalých zámeckých pánů.
Kočičí hrádek
Hřebčín Slatiňany
Vznikl z původních stájí pro dostihové koně a koně pro parfosní hony, které patřily spolu s přilehlým zámkem a panstvím rodině Auerspergů. V zámku se nyní nachází Hippologické muzeum s rozsáhlými sbírkami.
Hřebčín Slatiňany
Škrovád
Místní část Slatiňan, kde byla z místního pískovcového kamene na nábřeží Chrudimky postavena socha sv. Jana Nepomuckého. Přímo ve středu obce dále naleznete památník obětem první a druhé světové války.
Škrovád

Městečko je ideálním výchozím místem pro pěsí, turistické, ale i automobilové výlety. Za zmínku stojí např. komplex Mlýny Skály, dřevěný kostelík v Kočí a kostel Tři bubny.

Asi 15 km od Slatiňan naleznete skanzen Veselý kopec - unikátní soubor lidových staveb Vysočina. Za zmínku stojí i muzeum Betlém v Hlinsku, pietní místo Ležáky či Sečská přehrada s hradem Oheb. V dosahu jsou i dva lyžařské vleky a spousta běžeckých tras.

Zaměstnanci pensionu Vám velice rádi poradí i další možnosti z nepřeberné škály aktivit a výletů.